Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PXV0709/P/06 |
| MPN: | PXV0709/P/06 |
| Manufacturer: | BULGIN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 23.99 |
| 5+ | USD 22.51 |
| 10+ | USD 21.37 |
| 25+ | USD 19.76 |
| 100+ | USD 18.51 |
USD
{"1":2399000,"5":2251000,"10":2137000,"25":1976000,"100":1851000}
You added PXV0709/P/06 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | BULGIN |
| Type of connector | circular |
| Connector | socket |
| Number of pins | 6 |
| Current rating | 5A |
| Rated voltage | 277V |
| Locking system | external thread, threaded joint |
| Manufacturer series | Standard Vitalis Buccaneer® |
| IP rating | IP68, IP69K |
| Mechanical mounting | for panel mounting, front side nut |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Body material | polyamide |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Kind of connector | male |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PXV0709/P/06)
Are you sure you want to perform this action?