Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PROECO3-120W-24V |
| MPN: | PRO ECO3 120W 24V 5A II |
| Manufacturer: | WEIDMÜLLER |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 125.55 |
| 5+ | USD 117.94 |
| 25+ | USD 110.34 |
| 100+ | USD 95.12 |
USD
{"1":12555000,"5":11794000,"25":11034000,"100":9512000}
You added PROECO3-120W-24V to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | WEIDMÜLLER |
| Type of power supply | switching |
| Kind of power supply | for DIN rail |
| Power | 0.12kW |
| Output voltage | 24V DC |
| Output voltage range | 22...28V DC |
| Output current | 0...5A |
| Supply voltage | 450...800V DC |
| Electrical connection | screw terminals |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Body dimensions | 130x31x125mm |
| Number of outputs | 1 |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Efficiency | 86.6% |
| Manufacturer series | PRO ECO 3 II |
| Supply voltage frequency | 45...65Hz |
| OEM number | 3025620000 |
| Voltage between phases (for three phase system) | 3 x 320...575V AC |
| Caution! | rated parameters obtained at full load |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PROECO3-120W-24V)
Are you sure you want to perform this action?