Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PRO-PM-35W-12V |
| MPN: | PRO PM 35W 12V 3A |
| Manufacturer: | WEIDMÜLLER |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 21.33 |
| 5+ | USD 20.61 |
| 10+ | USD 19.19 |
| 20+ | USD 18.48 |
USD
{"1":2133000,"5":2061000,"10":1919000,"20":1848000}
You added PRO-PM-35W-12V to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | WEIDMÜLLER |
| Type of power supply | switching |
| Kind of power supply | for building in |
| Power | 35W |
| Output voltage | 12V DC |
| Output current | 0...3A |
| Number of outputs | 1 |
| Body dimensions | 99x30x82mm |
| Manufacturer series | PRO PM |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Electrical connection | screw terminals |
| Efficiency | 84% |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Output voltage frequency | 47...63Hz |
| IP rating | IP20 |
| Output voltage range | 10.8...13.2V DC |
| OEM number | 2660200278 |
| Caution! | rated parameters obtained at full load |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PRO-PM-35W-12V)
Are you sure you want to perform this action?