Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PRO-PM-350W-24V |
| MPN: | PRO PM 350W 24V 14.6A |
| Manufacturer: | WEIDMÜLLER |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 105.96 |
| 5+ | USD 102.42 |
| 10+ | USD 95.36 |
| 20+ | USD 91.83 |
USD
{"1":10596000,"5":10242000,"10":9536000,"20":9183000}
You added PRO-PM-350W-24V to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | WEIDMÜLLER |
| Type of power supply | switching |
| Kind of power supply | for building in |
| Power | 0.35kW |
| Output voltage | 24V DC |
| Output current | 0...14.6A |
| Number of outputs | 1 |
| Body dimensions | 215x30x115mm |
| Manufacturer series | PRO PM |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Electrical connection | screw terminals |
| Efficiency | 86% |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Output voltage frequency | 47...63Hz |
| IP rating | IP20 |
| Output voltage range | 21.6...26.4V DC |
| OEM number | 2660200294 |
| Caution! | rated parameters obtained at full load |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PRO-PM-350W-24V)
Are you sure you want to perform this action?