Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | PL03153HH0000G |
| MPN: | PL03153HH0000G |
| Manufacturer: | AMPHENOL ANYTEK |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.729 |
| 20+ | USD 0.656 |
| 40+ | USD 0.620 |
| 80+ | USD 0.584 |
| 130+ | USD 0.547 |
USD
{"1":72900,"20":65600,"40":62000,"80":58400,"130":54700}
You added PL03153HH0000G to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | AMPHENOL ANYTEK |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Connector | plug |
| Manufacturer series | PL |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 0.3kV |
| Number of pins | 3 |
| Spatial orientation | straight |
| Mechanical mounting | for cable |
| Electrical mounting | snap-on |
| Contact plating | tinned |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body material | thermoplastic |
| Wire size | 24AWG...16AWG |
| Body colour | green |
| Contacts pitch | 3.5mm |
| Locking system | latch |
| Operating temperature | -40...115°C |
| Lever colour | orange |
| Kind of connector | female |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (PL03153HH0000G)
Are you sure you want to perform this action?