Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NRS6028T4R7MMGK |
| MPN: | NRS6028T4R7MMGK |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.409 |
| 10+ | USD 0.221 |
| 50+ | USD 0.140 |
| 100+ | USD 0.127 |
| 250+ | USD 0.117 |
| 500+ | USD 0.111 |
| 1000+ | USD 0.104 |
| 2000+ | USD 0.099 |
| 4000+ | USD 0.097 |
| 6000+ | USD 0.096 |
USD
{"1":40900,"10":22100,"50":14000,"100":12700,"250":11700,"500":11100,"1000":10400,"2000":9900,"4000":9700,"6000":9600}
You added NRS6028T4R7MMGK to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 4.7µH |
| Operating current | 3A |
| Resistance | 31mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Resonant frequency | 39MHz |
| Body dimensions | 6x6mm |
| Test frequency | 0.1MHz |
| Saturation current | 2.7A |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 40.3mΩ |
| Operating temperature | -25...125°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NRS6028T4R7MMGK)
Are you sure you want to perform this action?