Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NRS4018T4R7MDGJ |
| MPN: | NRS4018T4R7MDGJ |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.1861 |
| 10+ | USD 0.1233 |
| 25+ | USD 0.0884 |
| 100+ | USD 0.0803 |
| 1000+ | USD 0.0733 |
| 3500+ | USD 0.0686 |
| 7000+ | USD 0.0651 |
| 10500+ | USD 0.0617 |
USD
{"1":18610,"10":12330,"25":8840,"100":8030,"1000":7330,"3500":6860,"7000":6510,"10500":6170}
You added NRS4018T4R7MDGJ to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 4.7µH |
| Operating current | 1.7A |
| Resistance | 70mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer series | NRS |
| Resonant frequency | 35MHz |
| Body dimensions | 4x4mm |
| Test frequency | 0.1MHz |
| Saturation current | 2A |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 84mΩ |
| Operating temperature | -25...120°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NRS4018T4R7MDGJ)
Are you sure you want to perform this action?