Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NRS4018T2R2MDGJ |
| MPN: | NRS4018T2R2MDGJ |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.2270 |
| 10+ | USD 0.1269 |
| 50+ | USD 0.0845 |
| 100+ | USD 0.0750 |
| 250+ | USD 0.0692 |
| 500+ | USD 0.0661 |
| 1000+ | USD 0.0635 |
| 3500+ | USD 0.0607 |
| 7000+ | USD 0.0596 |
USD
{"1":22700,"10":12690,"50":8450,"100":7500,"250":6920,"500":6610,"1000":6350,"3500":6070,"7000":5960}
You added NRS4018T2R2MDGJ to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 2.2µH |
| Operating current | 2.2A |
| Resistance | 42mΩ |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer series | NRS |
| Resonant frequency | 60MHz |
| Body dimensions | 4x4mm |
| Test frequency | 0.1MHz |
| Saturation current | 3A |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 50.4mΩ |
| Operating temperature | -25...120°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NRS4018T2R2MDGJ)
Are you sure you want to perform this action?