Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | NHD-2.8C-CSXP-BR |
| MPN: | NHD-2.8C-CSXP-BREAKOUT |
| Manufacturer: | NEWHAVEN DISPLAY INTERNATIONAL |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 40.70 |
USD
{"1":4070000}
You added NHD-2.8C-CSXP-BR to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | NEWHAVEN DISPLAY INTERNATIONAL |
| Type of display | TFT |
| Kind of display | graphical, matrix IPS |
| Screen size | 2.8" |
| Display resolution | 240x320 |
| Illumination | LED |
| Dimensions | 69.03x85.2x8.29mm |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Colour | RGB |
| Luminosity | 850cd/m2 |
| Connector pinout layout | 1x20 |
| Number of pins | 20 |
| Backlight colour | white |
| Kind of controller | ST7789VI |
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Touchpad | capacitive |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (NHD-2.8C-CSXP-BR)
Are you sure you want to perform this action?