Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | MDWK4040T2R2MMV |
| MPN: | MDWK4040T2R2MMV |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.755 |
USD
{"1":75500}
You added MDWK4040T2R2MMV to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Body dimensions | 4x4mm |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 2.2µH |
| Operating current | 3.5A |
| Test frequency | 1MHz |
| Tolerance | ±20% |
| Saturation current | 5.4A |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 54mΩ |
| Manufacturer series | MD |
| Operating temperature | -40...125°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (MDWK4040T2R2MMV)
Are you sure you want to perform this action?