Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | GRM188R72E102KW07D |
| MPN: | GRM188R72E102KW07D |
| Manufacturer: | MURATA |
| Amount | Price |
|---|---|
| 10+ | USD 0.0412 |
| 50+ | USD 0.0195 |
| 100+ | USD 0.0148 |
| 500+ | USD 0.0103 |
| 1000+ | USD 0.0097 |
| 4000+ | USD 0.0092 |
| 8000+ | USD 0.0090 |
| 12000+ | USD 0.0089 |
| 20000+ | USD 0.0087 |
| 40000+ | USD 0.0086 |
USD
{"10":4120,"50":1950,"100":1480,"500":1030,"1000":970,"4000":920,"8000":900,"12000":890,"20000":870,"40000":860}
You added GRM188R72E102KW07D to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | MURATA |
| Type of capacitor | ceramic |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Capacitance | 1nF |
| Operating voltage | 250V |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | ±10% |
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 0603 |
| Case - mm | 1608 |
| Manufacturer series | GRM |
| Roll diameter max. | 180mm |
| Operating temperature | -55...125°C |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (GRM188R72E102KW07D)
Are you sure you want to perform this action?