Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | GDM21F6-S24 |
| MPN: | 934888027 GDM21F6-S24 |
| Manufacturer: | HIRSCHMANN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 12.72 |
| 5+ | USD 11.42 |
| 20+ | USD 10.12 |
| 100+ | USD 8.82 |
USD
{"1":1272000,"5":1142000,"20":1012000,"100":882000}
You added GDM21F6-S24 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | HIRSCHMANN |
| Type of connector | valve connector |
| Connector | plug |
| Case | form A |
| Contacts pitch | 18mm |
| Number of pins | 3 |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 24V |
| IP rating | IP65 |
| Spatial orientation | angled 90° |
| Mechanical mounting | for cable |
| Wire cross-section | 1.5mm2 |
| Cable external diameter | 4.5...10mm |
| Gland thread | M16 |
| Connector pinout layout | 2+PE |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Locking system | screws |
| Conform to the norm | DIN 43650 DIN EN 175301-803 ISO 4400 |
| Colour | translucent |
| Lamp colour | yellow |
| Operating temperature | -25...90°C |
| Kind of connector | female |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (GDM21F6-S24)
Are you sure you want to perform this action?