Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | DFKMSTB2.54GF5.08 |
| MPN: | 0710196 |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 4.14 |
| 20+ | USD 3.69 |
| 50+ | USD 3.23 |
USD
{"1":414000,"20":369000,"50":323000}
You added DFKMSTB2.54GF5.08 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | PHOENIX CONTACT |
| Type of connector | pluggable terminal block |
| Connector | socket |
| Manufacturer series | COMBICON M |
| Current rating | 12A |
| Rated voltage | 0.63kV |
| Number of pins | 4 |
| Mechanical mounting | for panel mounting |
| Electrical mounting | soldering |
| Contact material | copper alloy |
| Contact plating | tinned |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body material | PA |
| Length | 17.5mm |
| Body colour | green |
| Contacts pitch | 5.08mm |
| Locking system | threaded joint |
| Conform to the norm | CSA UL VDE |
| Height | 20.2mm |
| Width | 40.64mm |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (DFKMSTB2.54GF5.08)
Are you sure you want to perform this action?