Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | CBC2518T100M |
| MPN: | CBC2518T100M |
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 0.1746 |
| 10+ | USD 0.0920 |
| 50+ | USD 0.0648 |
| 100+ | USD 0.0603 |
| 250+ | USD 0.0570 |
| 500+ | USD 0.0547 |
| 1000+ | USD 0.0522 |
| 2000+ | USD 0.0502 |
| 4000+ | USD 0.0489 |
| 6000+ | USD 0.0482 |
USD
{"1":17460,"10":9200,"50":6480,"100":6030,"250":5700,"500":5470,"1000":5220,"2000":5020,"4000":4890,"6000":4820}
You added CBC2518T100M to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Type of inductor | wire |
| Mounting | SMD |
| Inductance | 10µH |
| Operating current | 0.68A |
| Resistance | 0.36Ω |
| Tolerance | ±20% |
| Manufacturer series | CB |
| Resonant frequency | 30MHz |
| Body dimensions | 2.5x1.8mm |
| Test frequency | 2.52MHz |
| Saturation current | 480mA |
| Core material | ferrite |
| Max resistance | 468mΩ |
| Operating temperature | -40...105°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (CBC2518T100M)
Are you sure you want to perform this action?