Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | BCP-694-0001 |
| MPN: | BCP-694 360 1400 A 60004-53 |
| Manufacturer: | INGUN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 104.23 |
| 4+ | USD 97.29 |
USD
{"1":10423000,"4":9729000}
You added BCP-694-0001 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | INGUN |
| Type of test accessories | test needle |
| Operational spring compression | 4.4mm |
| Maksimum spring compression | 5.5mm |
| Current rating | 100A |
| Contact material | CuBe |
| Contact plating | gold-plated |
| Tip diameter | 14mm |
| Blade tip shape | serrated |
| Max. contact resistance: | 0.5mΩ |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Mounting | screw |
| Length | 68mm |
| Spring compression force | 60N |
| Test accessories features | for testing battery cells |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (BCP-694-0001)
Are you sure you want to perform this action?