Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | AZ762-1CE-24DEF |
| MPN: | AZ762-1CE-24DEF |
| Manufacturer: | ZETTLER |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 2.28 |
| 5+ | USD 1.95 |
| 20+ | USD 1.78 |
| 100+ | USD 1.63 |
| 500+ | USD 1.49 |
USD
{"1":228000,"5":195000,"20":178000,"100":163000,"500":149000}
You added AZ762-1CE-24DEF to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | ZETTLER |
| Type of relay | electromagnetic |
| Contacts configuration | SPDT |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contact current max. | 16A |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| DC contacts rating @R | 16A / 24V DC |
| Manufacturer series | AZ762 |
| Switched voltage | max. 30V DC, max. 440V AC |
| Relay variant | miniature |
| Mounting | PCB |
| Coil resistance | 1.44kΩ |
| Coil voltage min. | 16.8V DC |
| Coil voltage max. | 49.4V DC |
| Operate time | 7ms |
| Body dimensions | 29x12.7x15.7mm |
| Release time | 4ms |
| Coil power consumption | 400mW |
| Contact resistance | 10mΩ |
| Terminal pitch | 5.04mm |
| Operating temperature | -40...85°C |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (AZ762-1CE-24DEF)
Are you sure you want to perform this action?