Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | AM2DM-2412DH60LPZ |
| MPN: | AM2DM-2412DH60LPZ |
| Manufacturer: | AIMTEC |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 4.05 |
USD
{"1":405000}
You added AM2DM-2412DH60LPZ to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | AIMTEC |
| Type of converter | DC/DC |
| Power | 2W |
| Input voltage | 21.6...26.4V DC |
| Output voltage | 12V DC |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Output current | 80mA |
| Case | SIP7 |
| Mounting | THT |
| Body dimensions | 19.5x9.8x12.5mm |
| Efficiency | 82% |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Insulation voltage | 6kV |
| Number of outputs | 2 |
| Application | industry, medical applications |
| Conform to the norm | CE |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (AM2DM-2412DH60LPZ)
Are you sure you want to perform this action?