Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | AGC-1-3-4-R |
| MPN: | AGC-1-3-4-R |
| Manufacturer: | EATON/BUSSMANN |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 1.76 |
| 5+ | USD 1.53 |
| 10+ | USD 1.44 |
| 25+ | USD 1.30 |
| 50+ | USD 1.23 |
| 75+ | USD 1.19 |
| 100+ | USD 1.17 |
| 125+ | USD 1.16 |
| 150+ | USD 1.15 |
| 500+ | USD 1.11 |
USD
{"1":176000,"5":153000,"10":144000,"25":130000,"50":123000,"75":119000,"100":117000,"125":116000,"150":115000,"500":111000}
You added AGC-1-3-4-R to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | EATON/BUSSMANN |
| Type of fuse | fuse |
| Current rating | 1.75A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Kind of fuse | cylindrical, glass, miniature |
| Fuse size | 6.3x32mm |
| Manufacturer series | AGC |
| Breaking capacity | 100A / 250V AC, 1kA / 32V AC, 10kA / 125V AC |
| Breaking characteristics | 1In: min 4h, 1.35In: max 60min, 2In: max 120s |
| Contact material | brass |
| Contact plating | nickel plated |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (AGC-1-3-4-R)
Are you sure you want to perform this action?