Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 1881.8721 |
| MPN: | 1881.8721 |
| Manufacturer: | MENTOR |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 2.09 |
| 5+ | USD 1.87 |
| 25+ | USD 1.64 |
| 100+ | USD 1.58 |
| 250+ | USD 1.56 |
| 500+ | USD 1.52 |
USD
{"1":209000,"5":187000,"25":164000,"100":158000,"250":156000,"500":152000}
You added 1881.8721 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | MENTOR |
| Type of diode | LED |
| LED version | in housing |
| LED diameter | 2.8mm |
| Number of diodes | 3 |
| LED colour | red/green/yellow |
| Mounting | THT |
| Front | convex |
| LED current | 20mA |
| LED lens | diffused, green, red, yellow |
| Viewing angle | 40/60° |
| Wavelength | 568nm, 588nm, 625nm |
| Luminosity of green colour | 10...20mcd |
| Luminosity of red colour | 15...30mcd |
| Luminosity of yellow colour | 10...20mcd |
| Dimensions | 16x4.95x15.24mm |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (1881.8721)
Are you sure you want to perform this action?