Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 1-111506-4 |
| MPN: | 1-111506-4 |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 16.94 |
| 6+ | USD 12.16 |
| 40+ | USD 11.10 |
| 60+ | USD 10.89 |
| 80+ | USD 10.74 |
USD
{"1":1694000,"6":1216000,"40":1110000,"60":1089000,"80":1074000}
You added 1-111506-4 to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Type of connector | IDC |
| Connector | plug |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of pins | 50 |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Spatial orientation | straight |
| Operating temperature | -65...105°C |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Tape pitch | 2.54mm |
| Kind of connector | male |
| Connector variant | feed-through |
| • DOCUMENT |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (1-111506-4)
Are you sure you want to perform this action?