Choose
You have to add a wishlist before you proceed
The product you try to add is already in your cart. Do you want to increase its quantity or add another cart position?
| SKU: | 0498080.M |
| MPN: | 0498080.M |
| Manufacturer: | LITTELFUSE |
| Amount | Price |
|---|---|
| 1+ | USD 2.91 |
| 5+ | USD 2.49 |
| 10+ | USD 2.26 |
| 50+ | USD 2.01 |
| 100+ | USD 1.78 |
| 500+ | USD 1.66 |
| 1000+ | USD 1.56 |
USD
{"1":291000,"5":249000,"10":226000,"50":201000,"100":178000,"500":166000,"1000":156000}
You added 0498080.M to your shopping cart. Go to the cart
| Manufacturer | LITTELFUSE |
| Type of fuse | fuse |
| Current rating | 80A |
| Rated voltage | 32V DC |
| Fuse characteristics | medium time-lag |
| Kind of fuse | automotive, glass |
| Fuse size | 41x12x8mm |
| Mounting | M5 screw |
| Manufacturer series | MIDI |
| Breaking capacity | 2kA / 32V DC |
| Contact material | copper |
| Colour | black |
| Resistance | 0.56Ω |
| Contact plating | tinned |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Voltage drop | 58mV |
| Conform to the norm | UL |
Enter the quantity of the product for which you want to check the warehouse delivery time.
Choose
Folder name
The minimum number of characters: 1. The maximum number of characters: 64.
The text has been copied to the clipboard (0498080.M)
Are you sure you want to perform this action?